Úvodem

Vítáme Vás na (prozatím) pracovních stránkách projektu SOVPIS, prostorového informačního systému Společnosti pro obnovu vesnice a malého města, z.s. (SOVAMM).

Cílem projektu je vytvoření prostorového informačního systému vernakulární architektury včetně technických památek a sídel, založeného na principu jednoznačné prostorové identifikace dokumentace v soupisové databází a její provázání s GIS.

One thought on “Projekty SOVAMM”

  1. Často, když cestuji po naší vlasti, je mi smutno z chátrajících venkovských stavení (a naopak z těch vhodně opravených mám vždy patřičnou radost) a říkám si, proč s tím nikdo nic nedělá – památkáři, vlastník… Jsem tedy moc rád za tento projekt, který dokumentuje stavební kulturu našich předků, vždyť venkovské usedlosti pomáhají vytvářet regionální (resp. spíše lokální) identitu. Osobně se mi coby geografovi velmi zamlouvá možnost vyhledávat příklady venkovských stavení v mapě – je pěkné, že se lokality zobrazují v mapě. Škoda ale, že jich je zatím relativně málo. Jen ve své obci znám řadu chalup, které by si zasloužily zdokumentovat. Věřím, že v budoucnu fotek přibude. Za zvážení by stálo i zapojení veřejnosti např. formou citizen science. Držím Vám palce!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.